DD26S20ANVL0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S20ANVL0 is not available
DD26S20ANVL0
DigiKey Part Number
4306-DD26S20ANVL0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S20ANVL0
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C