DD26S200T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S200T20/AA is not available
DD26S200T20/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S200T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S200T20/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C