DD26S2000S/AA-759.1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for DD26S2000S/AA-759.1 is not available
DD26S2000S/AA-759.1
DigiKey Part Number
4306-DD26S2000S/AA-759.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S2000S/AA-759.1
Description
DD26S2000S/AA-759.1
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C