DD26M4R8N00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M4R8N00/AA is not available
DD26M4R8N00/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M4R8N00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M4R8N00/AA
Description
DD26M4R8N00/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C