DD26M32S0V3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M32S0V3X is not available
DD26M32S0V3X
DigiKey Part Number
4306-DD26M32S0V3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M32S0V3X
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C