DD26M32S0T0-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M32S0T0-14 is not available
DD26M32S0T0-14
DigiKey Part Number
4306-DD26M32S0T0-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M32S0T0-14
Description
DD26M32S0T0-14
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C