DD26M2S0V3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M2S0V3X is not available
DD26M2S0V3X
DigiKey Part Number
4306-DD26M2S0V3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M2S0V3X
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C