DD26M20HE0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M20HE0/AA is not available
DD26M20HE0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M20HE0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M20HE0/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C