DD26M20GV3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M20GV3X is not available
DD26M20GV3X
DigiKey Part Number
4306-DD26M20GV3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M20GV3X
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C