DD26M20AN0S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M20AN0S is not available
DD26M20AN0S
DigiKey Part Number
4306-DD26M20AN0S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M20AN0S
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C