DD26M200T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M200T2X/AA is not available
DD26M200T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M200T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M200T2X/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C