DD26M200E30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M200E30 is not available
DD26M200E30
DigiKey Part Number
4306-DD26M200E30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M200E30
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C