DD26M10HES-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M10HES-50 is not available
DD26M10HES-50
DigiKey Part Number
4306-DD26M10HES-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M10HES-50
Description
DD26M10HES-50
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C