DD26M10ANES/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M10ANES/AA is not available
DD26M10ANES/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M10ANES/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M10ANES/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C