DD26M100E2X/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M100E2X/AA-50 is not available
DD26M100E2X/AA-50
DigiKey Part Number
4306-DD26M100E2X/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M100E2X/AA-50
Description
DD26M100E2X/AA-50
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C