DD26M100E20/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
DD26M100E20/AA-15
DigiKey Part Number
4306-DD26M100E20/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M100E20/AA-15
Description
DD26M100E20/AA-15
Detailed Description
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C