DD15S4R80T2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S4R80T2X is not available
DD15S4R80T2X
DigiKey Part Number
4306-DD15S4R80T2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S4R80T2X
Description
DD15S4R80T2X
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C