DD15S4R6000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S4R6000 is not available
DD15S4R6000
DigiKey Part Number
4306-DD15S4R6000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S4R6000
Description
DD15S4R6000
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C