DD15S2S000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S2S000 is not available
DD15S2S000
DigiKey Part Number
4306-DD15S2S000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S2S000
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Board Side (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C