DD15S20LT2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S20LT2S is not available
DD15S20LT2S
DigiKey Part Number
4306-DD15S20LT2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S20LT2S
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C