DD15S200TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S200TS is not available
DD15S200TS
DigiKey Part Number
4306-DD15S200TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S200TS
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C