DD15S102Z0S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S102Z0S is not available
DD15S102Z0S
DigiKey Part Number
4306-DD15S102Z0S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S102Z0S
Description
DD15S102Z0S
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C