DD15S100T2S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Image for DD15S100T2S-50 is not available
DD15S100T2S-50
DigiKey Part Number
4306-DD15S100T2S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S100T2S-50
Description
DD15S100T2S-50
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C