DD15M4R7NT0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M4R7NT0 is not available
DD15M4R7NT0
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R7NT0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R7NT0
Description
DD15M4R7NT0
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C