DD15M4R70T2S
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R70T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R70T2S
Description
CONN D-SUB HD PLG 15POS R/A SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
Flash
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C