DD15M4R20T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M4R20T2S/AA is not available
DD15M4R20T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R20T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R20T2S/AA
Description
DD15M4R20T2S/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C