DD15M4000C-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M4000C-50 is not available
DD15M4000C-50
DigiKey Part Number
4306-DD15M4000C-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4000C-50
Description
DD15M4000C-50
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C