DD15M32S600X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M32S600X/AA is not available
DD15M32S600X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15M32S600X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M32S600X/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C