DD15M30000-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 14
Image for DD15M30000-50 is not available
DD15M30000-50
DigiKey Part Number
4306-DD15M30000-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M30000-50
Description
DD15M30000-50
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C