DD15M20ANT2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M20ANT2X is not available
DD15M20ANT2X
DigiKey Part Number
4306-DD15M20ANT2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M20ANT2X
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C