DD15M10LV5Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M10LV5Z is not available
DD15M10LV5Z
DigiKey Part Number
4306-DD15M10LV5Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M10LV5Z
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C