DD104S3S000/AA-view2
DD104S3S000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD104S3S000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD104S3S000/AA
Description
CONN DSUB HD RCPT 104P VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C