BMYD806O
DigiKey Part Number
3299-BMYD806O-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMYD806O
Description
RF ANT 851MHZ YAGI N TYPE F POLE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, LPWAN Yagi, 18-Element N Type Female Pole Mount
Category
Antenna Type
Yagi, 18-Element
Manufacturer
Amphenol PCTEL
Number of Bands
1
Series
Gain
14dBd
Packaging
Box
Power - Max
200 W
Part Status
Active
Features
Cable - 609.6mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Pole Mount
Frequency (Center/Band)
851MHz
Height (Max)
60.000" (152.40cm)
Frequency Range
806MHz ~ 896MHz