A8504939S25N
DigiKey Part Number
APC1323-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A8504939S25N
Description
CONN CABLE CLAMP SZ25 SILVER
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Silver Connector Cable Clamp 25
Category
Shell Size - Insert
25
Manufacturer
Amphenol PCD
Cable Exit
90°
Series
Material
Aluminum Alloy
Packaging
Bulk
Plating
Electroless Nickel
Part Status
Active
Color
Silver
Type
Cable Clamp
Features
Clamp Screws, Self-Locking
Cable Opening
0.420" ~ 0.850" (10.67mm ~ 21.59mm)
For Use With/Related Products
MIL-DTL-38999 Series III, IV
Diameter - Outside
1.890" (48.01mm)