DBMF25P300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
Similar
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 253
Image for DBMF25P300 is not available
DBMF25P300
DigiKey Part Number
DBMF25P300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBMF25P300
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
DBMF25P300 Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
300V
Contact Material
Brass
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C