YO0621500000G
YO0621500000G
YO0621500000G
DigiKey Part Number
609-3922-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YO0621500000G
Description
TERM BLK 6P SIDE ENT 3.81MM PCB
Detailed Description
6 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YO0621500000G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Positions Per Level
6
Pitch
0.150" (3.81mm)
Current
10 A
Torque - Screw
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Voltage
300 V