TJ0831530000G
TJ0831530000G
TJ0831530000G
DigiKey Part Number
609-3803-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TJ0831530000G
Description
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM
Detailed Description
8 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line)
Category
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Number of Positions
8
Positions Per Level
8
Torque - Screw
0.23 Nm (2.0 Lb-In)
Pitch
0.150" (3.81mm)
Insulation Height
0.437" (11.10mm)
Current - UL
10 A