Image for HW0970530000G is not available
HW0970530000G
DigiKey Part Number
HW0970530000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HW0970530000G
Description
TERM BLOCK PLUG 9POS 5MM
Detailed Description
9 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line)
Category
Current - UL
10 A
Voltage - UL
300 V
Color
Green
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Pitch
0.197" (5.00mm)
Insulation Height
0.591" (15.00mm)