SH50S-1.4-220 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SH50S-1.4-220 |
Description | FIXED IND 220UH 1.4A 380 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µH Unshielded Toroidal Inductor 1.4 A 380mOhm Max Nonstandard |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 380mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 10 kHz |
Type Toroidal | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.451" (11.45mm) |