SH50S-0.85-680
DigiKey Part Number
TE2147TR-ND - Tape & Reel (TR)
TE2147CT-ND - Cut Tape (CT)
TE2147DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH50S-0.85-680
Description
FIXED IND 680UH 850MA 1.25 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µH Unshielded Toroidal Inductor 850 mA 1.25Ohm Max Nonstandard
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.25Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Type
Toroidal
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.451" (11.45mm)