SH150S-3.00-25
DigiKey Part Number
TE2187TR-ND - Tape & Reel (TR)
TE2187CT-ND - Cut Tape (CT)
TE2187DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH150S-3.00-25
Description
FIXED IND 25UH 3A 40 MOHM SMD
Detailed Description
25 µH Unshielded Toroidal Inductor 3 A 40mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
40mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Size / Dimension
0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.443" (11.25mm)