SH150S-1.54-77
DigiKey Part Number
TE2197TR-ND - Tape & Reel (TR)
TE2197CT-ND - Cut Tape (CT)
TE2197DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH150S-1.54-77
Description
FIXED IND 77UH 1.54A 200 MOHM
Detailed Description
77 µH Unshielded Toroidal Inductor 1.54 A 200mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
200mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Size / Dimension
0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.388" (9.85mm)