SH150S-1.54-77 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SH150S-1.54-77 |
Description | FIXED IND 77UH 1.54A 200 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 77 µH Unshielded Toroidal Inductor 1.54 A 200mOhm Nonstandard |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 200mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 10 kHz |
Type Toroidal | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.388" (9.85mm) |