SMDJ110A
DigiKey Part Number
785-SMDJ110ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
177V Clamp 17A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V