ATS010010007-SF-1F
DigiKey Part Number
684-ATS010010007-SF-1F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS010010007-SF-1F
Description
HEATSINK 10X10X7MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATS010010007-SF-1F Models
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.276" (7.00mm)
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
44.41°C/W @ 200 LFM