ATS-HP-F9L150S70W-013
DigiKey Part Number
ATS2153-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-F9L150S70W-013
Description
HEAT PIPE FLAT 4.5X10.5X150MM
Detailed Description
Heat Pipe Flat Copper Sintered
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.413" (10.50mm)
Part Status
Active
Height
0.177" (4.50mm)
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Flat
Power - Cooling
74.0W @ 150mm