ATS-HP-F7L150S65W-017
DigiKey Part Number
ATS2157-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-F7L150S65W-017
Description
HEAT PIPE FLAT 3.5X11.2X150MM
Detailed Description
Heat Pipe Flat Copper Sintered
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.441" (11.20mm)
Part Status
Active
Height
0.138" (3.50mm)
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Flat
Power - Cooling
85.0W @ 150mm