ATS-HP-D8L300S51W-150
DigiKey Part Number
ATS2560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D8L300S51W-150
Description
HEAT PIPE ROUND 8 OD 300MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Category
Wick Type
Sintered
Length
11.811" (300.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter
0.315" (8.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Round
Base Product Number
Power - Cooling
64.9W @ 300mm