ATS-HP-D6L300G30W-006
DigiKey Part Number
ATS2146-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D6L300G30W-006
Description
HEAT PIPE ROUND 6 OD 300MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Grooved
Category
Wick Type
Grooved
Length
11.811" (300.00mm)
Diameter
0.236" (6.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Power - Cooling
53.0W @ 300mm