ATS-HP-D6L250S43W-131
DigiKey Part Number
ATS2542-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D6L250S43W-131
Description
HEAT PIPE ROUND 6 OD 250MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Length
9.843" (250.00mm)
Diameter
0.236" (6.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Power - Cooling
53.8W @ 250mm